0 قلم کالا - 50,000 تومان
سبد خرید شما خالی می باشد.
محصولات شما بروزرسانی قیمت

مخلوط چای سبز،گزنه،برگ زیتون کیسه ای نیوشا

چای سبز و گزنه و برگ زیتون کیسه ای ، دمنوشی است که از ترکیب گیاه گزنه و برگ زیتون ساخته شده است و خواص بسیاری دارد ‏.‏ گیاه گزنه با تماس با پوست بدن ایجاد سوزش می کند ‏.‏ از عمده خواص آن می توان به بهبود عملکرد کلیه ، تیروئید، قلب و عروق ، کبد ، مجاری ادراری و همچنین به تنظیم قند خون ،کلسترول خون،فشار خون می پردازد ‏.‏ گیاه دیگر برگ زیتون است که درخت زیتون سمبل هوش و صلح است ‏.‏ این گیاه نیز خواص متعددی دارد مانند خاصیت آنتی اکسیدانی آن است ‏.‏ علاوه براین ضد درد و التهاب است و در تنظیم فشار خون،کلسترول خون،قند خون و بهبود عملکرد جنسی ،عملکرد قلب و عروق مفید فایده است ‏.‏

  مخلوط چای سبز گزنه و برگ زیتون نیوشا مخلوط چای سبز گزنه و برگ زیتون نیوشا در پیشگیری از بیماری های قلبی و عروقی و پوکی استخوان مفید است. دمنوش چای سبز، گزنه و برگ زیتون هرکدام به تنهایی از خواص بی شماری برخوردار هستند. وجود این 3 گیاه ارزشمند در یک محصول، ترکیبی ایده آل و پرخاصیت محسوب می شود.

  خواص برگ زیتون

  فواید اصلی برگ های زیتون ناشی از وجود ماده تلخی تحت عنوان اولئوروپین در آن است. این ماده خاصیت ضد سرطانی دارد. مشتقات اولئوروپین در زیتون به نام تیروزل و هیدروکسی تیزول هم با جلوگیری از اکسید شدن کلسترول، موجب کاهش کلسترول و تری گلیسیرید در بدن می شوند. اولئوروپین و پتاسیم موجود در برگ های زیتون رگ ها را باز کرده و به جلوگیری از لختگی خون در عروق کمک می کنند. ترکیبات فنولی موجود در برگ های زیتون، با افزایش میزان ترشح انسولین از پانکراس، باعث کاهش قند خون در بیماران دیابتی و رسیدن آن به سطح عادی می شود. خواص گزنه گزنه نیز به علت وجود ترکیبی به نام اورتیسین، باعث تولید انسولین در خون و در نتیجه کاهش قند خون می شود. گیاه گزنه به علت داشتن عناصری مثل کلسیم، سیلیس، بور، و برگ زیتون به دلیل وجود مقادیر فراوان اولئوروپین و پتاسیم، در حفظ تراکم استخوان ها و پیشگیری از پوکی آن ها نیز نقش موثری ایفا می کنند. پتاسیم فراوان موجود در گیاه گزنه با افزایش دفع اوره و کلر، به پیشگیری از سنگ کلیه کمک می کنید. سکرتین موجود در گزنه عامل موثری در بهبود عملکرد غدد ترشحی دستگاه گوارش است.گزنه برای مقابله با مشکلات پروستات مفید است و ریشه ی آن غنی از ماده ای به نام استرولز است که عمل DHT (ماده ی موثر در بزرگ شدن غده ی پروستات) را کاهش می دهد. همچنین حاوی لکتین - تانین - گلیکان و لیگنان است که مثل هورمون های زنانه عمل می کند و تأثیر مثبتی بر غده ی پروستات می گذارد.

  خواص چای سبز

  خاصیت آرام بخشی گزنه و چای سبز اثبات شده است. چای سبز به دلیل داشتن اسید آمینه ای به نام «ال تیانین» استرس و افسردگی را از بین می برد. از طرفی با توقف فعالیت آنزیم های تخریب کننده و تحلیل برنده ی غضروف، در کاهش درد و ورم مفاصل موثر است. مصرف مواد غذایی چرب و شیرین باعث می شود که بدن مازاد سموم دفع نشده را نگه دارد. خوشبختانه گزنه و چای سبز، عملکرد بعضی ارگان ها مثل کلیه و کبد را بهبود می دهند، از تجمع چربی در کبد جلوگیری کرده و بدن را در دفع سمومی مثل اوره کمک می کنند. خواص و اثرات مخلوط چای سبز گزنه و برگ زیتون نیوشا

  کاهش کلسترول:

  مشتقات اولئوروپین برگ زیتون به نام های هیدروکسی تیروزل و کاتچین های چای سبز از اکسید شدن کلسترول جلوگیری کرده و مانع از فعالیت لیپاز ( آنزیمی که از پانکراس ترشح شده و چربی ها را هضم می کند) می شود و از تشکیل کلسترول بد در بدن جلوگیری کرده و سبب کاهش تری گلیسیرید و کلسترول می شود.

  تنظیم فشارخون:

  اولئوروپین و پتاسیم برگ زیتون، رگ های خونی را باز کرده و پتاسیم بالای گزنه، دفع ادرار را افزایش داده و باعث کاهش فشارخون می شود. از طرفی افزایش دفع ادرار از تشکیل و بزرگ شدن سنگ مجاری ادراری جلوگیری کرده و موجب تسهیل در دفع سنگ های کوچک کلیه می شود.

  تأثیر بر دیابت:

  چای سبز در افراد مبتلا به دیابت، حساسیت انسولین و تحمل گلوکز را بهبود می دهد. ترکیبات فنولیِ برگ زیتون و ترکیبی به نام اورتیسین در برگ گزنه با تحریک تولید هورمون انسولین از جزایر لانگرهانس، باعث کاهش قندخون می شود.

  تأثیر بر سرطان:

  ترکیبات کاتچین فیتوکمیکال و پلی فنون چای سبز و اولئوروپینِ برگ زیتون، همگی خاصیت آنتی اکسیدانی دارند که می توانند از رشد سلول ها و تومورهای سرطانی جلوگیری کنند. میزان شیوع سرطان هایی مثل پستان، کولون پوست، پانکراس و معده در کسانی که منابع سرشار از آنتی اکسیدان مصرف می کنند بسیار کمتر است.

  جلوگیری از بیماری قلبی و عروقی:

  آنتی اکسیدان های این دمنوش، با محافظت از پوشش درونی سرخرگ در برابر رادیکال های آزاد، از بروز بیماری های قلبی عروقی جلوگیری می کند مثلاً ماده ی شیمیایی چای سبز به نام «اپیگالوکاتچین گالات» مانع از فعالیت پروتئینی به نام «استاتیک» می شود که پس از رویدادهای استرس زایی نظیر حمله ی قلبی یا سکته، در درون سلول فعال می شود. این اتفاق، می تواند پس از حمله ی قلبی یا سکته، مرگ سلول ها را کاهش دهد. از طرفی یکی از عوامل اصلی امراض و حمله های قلبی، وجود کلسترول بالا در خون است که وجود آنتی اکسیدان ها و ویتامین C و A در این ترکیبات، باعث کاهش کلسترول در خون می شود.

  کمک به لاغری:

  چای سبز به دلیل داشتن پلی فنل ها به افزایش حرارت درونی بدن کمک کرده و میزان سوخت انرژی سلول های چربی را افزایش می دهد. از طرفی برگ زیتون هم دارای فلاونوئید خاصی به نام روتین است که البته در سیب و چای هم وجود دارد. براساس یک تحقیق، موش هایی که ترکیبی از پیاز، چای سبز، عصاره ی برگ زیتون و دانه های چیا (از خانواده ی نعنا) به آن ها داده می شد دچار کاهش تعداد سلول های چربی شدند که همه ی این موارد تأثیر چشمگیری بر روند چاقی دارد.

  تأثیر بر پیری:

  ترکیبات این دمنوش به دلیل خاصیت آنتی اکسیدانی بالایی که دارد فعالیت رادیکال های آزاد در بدن را خنثی کرده و ضمن محافظت قوی از پوست، از پیری زودرس سلول ها جلوگیری می کند. آسم و مشکلات تنفسی: گزنه به سبب داشتن موسیلاژ، در تخلیه ی خلط از ریه و درمان سرفه و آسم و سل مفید است. چای سبز هم به سبب داشتن تئوفیلین در حکم داروی گشاد کننده است که باعث آرامش و رفع التهاب و حساسیت دستگاه تنفس می شود.

  افزایش سیستم ایمنی:

  ویتامین ث در چای سبز و این ویتامین به همراه آهنِ گزنه، انرژی زا و مناسب برای رفع خستگی جسمی و روحی است و سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند. اولئوروپین و سایر ترکیبات برگ زیتون، دارای خواص ضد باکتری و ضد ویروسی هستند، توانایی ویروس ها در ساخت اسید آمینه را دچار اختلال کرده و از تکثیر ویروس ها جلوگیری می کنند. پلی فنون موثر چای سبز، به نام اپی گالو کاتچین گالات EGCG هم، اثر ضدالتهابی داشته و مانع اتصال ویروس ایدز بر سلول های سیستم ایمنی بدن و ایجاد ضعف در این سیستم می شوند.

  جلوگیری از پوکی استخوان:

  اولئوروپین و پتاسیمِ برگ زیتون، سیلیس و بور در گزنه و فلورین در چای سبز همگی علاوه بر کمک به استخوان سازی و کاستن از تراکم استخوان، مانعِ پوسیدگی دندان و پوکی استخوان می شوند.

  تأثیر بر عملکرد مغز:

  چای سبز و گزنه فعالیت سلول های مغز، به ویژه بخش های مربوط به حافظه را تقویت می کند و مانع از تخریب سلول های مغز و بروز بیماری آلزایمر و پارکینسون می شود.

 • حفظ تراکم استخوان ها و پیشگیری از پوکی آنها
 • پیشگیری از سنگ کلیه
 • جلوگیری از لخته خون در عروق
 • کاهش قند خون
 • بهبود عملکرد غدد ترشحی دستگاه گوارش
هنوز نظری برای این محصول وجود ندارد.
Units in box: 20
Top